Продукти, багатi на залiзо: що e при анемii?

Залізодефіцитна анемія - гематологічний синдром, для якого характерне порушення синтезу гемоглобіну внаслідок нестачі заліза в організмі. Однією з причин цієї патології є недостатнє споживання цього мінералу з їжею, тому лікар обов'язково рекомендує таким пацієнтам вживати при анемії продукти, багаті на залізо.

Червоне м'ясо та печінка.
Їжа тваринного походження, і насамперед - червоне м'ясо з печінкою є головними та основними джерелами заліза. Крім того, у них міститься і дуже важливий для здоров'я вітамін В12, який неможливо одержати з продуктів рослинного походження. Яловичина, телятина регулярно повинні бути присутніми в меню, а щодо печінки, то фахівці радять обирати баранину. 100 г цього продукту міститься 10,3 мг заліза.

Морепродукти.
Морепродукти входять до топ-20 продуктів, які підвищать гемоглобін. На першому місці, звісно, устриці. У 100 г м'яса цих морських жителів міститься 7,0 мг легкозасвоюваного заліза, що покриває 44% добової потреби у мінералі. Проте не тільки устриці, а й інші морепродукти – кальмари, мідії, креветки можна використовувати у складі комплексного лікування залізодефіцитної анемії. Всі вони дуже корисні для здоров'я, особливо серцево-судинної системи завдяки вмісту в них у великій кількості поліненасичених жирних кислот.

Яйця.
Що корисно при залізодефіцитній анемії ще? Фахівці радять включати у своє меню яйця, особливо жовтки, 100 г яких містить 6,7 мг заліза. Багато хто побоюється їсти цей продукт, вважаючи його головним провокатором гіперхолестеринемії, але вчені вважають, що якщо немає проблем із рівнем холестерину, то яйця їсти можна, і навіть потрібно, правда, в розумних кількостях.
 Пропонуємо для Вас, онлайн тренінг складська логістика, а також і онлайт тренінг транспортна логістика, від експерта Степченкова.

Спеції.
Є чимало спецій, які можуть зробити свій внесок у справу лікування залізодефіцитної анемії. Якщо в людини діагностовано недокрів'я, то їй показано вживання коріння імбиру. Вчені, які опублікували результат свого дослідження в журналі Molecules, вважають, що він може потенційно доповнити пероральну терапію препаратами заліза і покращити засвоєння цього мінералу. Біоактивні поліфеноли імбиру виступають пребіотиками для мікробіоти кишечника, покращуючи його здоров'я та зменшуючи негативні побічні ефекти лікарських препаратів.

Кунжут.
Насіння кунжуту- одне з найцінніших джерел негемового заліза - 17 мг на 100 г. Звичайно, в чистому вигляді їх стільки не з'їж, але це хороший привід частіше додавати їх в їжу - випічку, десерти, салати, холодні та інші закуски. Кунжутне насіння - це відмінне джерело рослинного білка, а також вітамінів, мінералів, омега-жирних кислот.

Збагачені залізом злаки.
Сьогодні у продажу неважко знайти збагачені залізом продукти та напої. Це відноситься до кисломолочним і молочним напоям, а також злакам, ядрам гарбузового насіння. Вчені, що опублікували дані свого дослідження в журналі Biofactors, вважають, що збагачені залізом продукти здатні підтримати оптимальний статус харчування і мінімізувати ймовірність дефіциту даного мінералу в організмі.
Предыдущая статья
Следущая статья




Вернуться к списку статей