"Розумний" мотошолом представив Shoei

Перед візором у нього розташований екран, який виводяться різні підказки.
Після трьох років розробки Shoei представила мотошолом Optixon на виставці Osaka & Tokyo MC Show 2022. Це спільна розробка з NS West і, ймовірно, перед нами вже виробнича версія шолома.

 "Розумний" шолом може відображати на скло перед візори різні підказки. Наприклад, карту з об'єктами на ній, телефонну книгу та інше. Це має підвищити безпеку, тому що вся ця інформація завжди буде перед очима, куди б не дивився райдер, і йому не доведеться відволікатися на екран смартфона, закріпленого на кермі.

Як ви можете бачити на фотографіях, у Shoei Optixon навпроти правого ока встановлений HUD-екран - прозоре скло, на яке проектується зображення. Також у шоломі є модуль Bluetooth, проекційні пристрої, динамік та мікрофон.

Буде для вас також цікаво дізнатись, що допоможе позбутися невротичної депресії? А також і як досягати поставленої мети?

Проектор розташований у верхній частині захисту підборіддя, і створюється відчуття, що вся графіка ширяє в повітрі перед мотоциклом — приблизно півметра. Зображення чітке, але огляд не погіршує.

Вся інформація для проекції береться зі смартфона, який підключається до електроніки шолома через Bluetooth. Через нього транслюються голосові підказки навігатора.

Скільки важить такий шолом — невідомо, але ті, хто його міряв на виставці, кажуть, що його маса приблизно така сама, як і в інших шоломів компанії. Наприклад, як у лінійки Neotech II – 1,3–1,5 кг.

Вартість шолома Shoei Optixon та дата його появи на ринку поки що не називаються. Але є інформація, що коштуватиме він від 120 000 до 150 000 ієн, що можна порівняти з вартістю шоломів лінійки Neotech II.
Складено рейтинг найаварійніших мотоциклів
Точніше, водіїв мотоциклів тієї чи іншої марки, які найчастіше влаштовують аварії.

 За основу бралася статистика ОСАЦВ за 2021 рік, що дозволяє бачити винуватців аварій. Експерти страхової компанії "Згода" з'ясували, що 21% зафіксованих аварій за участю райдерів сталися з вини водіїв Honda. Небезпечні й водії Yamaha, які вчинили 20% аварій. Замикають трійку лідерів водії мотоциклів BMW – 18% аварій.

Четверте місце посіли водії мотоциклів марки Suzuki (14% аварій). До речі, модель марки під назвою Hayabusa є найшвидшим серійним мотоциклом, здатним розганятися до 300 км/год. Нове покоління Suzuki Hayabusa надійде у продаж у березні.

М'яте місце дісталося водіям мотоциклів Kawasaki, які влаштували 10% аварій.

Наступні місця в рейтингу з показником менше 10% і в порядку зменшення зайняли байки Ducati, Cobra Crossfire, Racer, Harley-Davidson, Motoland, ІЖ та інші.

У 87% випадків винуватцями аварій були чоловіки-райдери. На жінок припало 13% аварій.

Армія райдерів у Росії стрімко зростає. Як підрахували в «Автостаті», у 2021 році було куплено 18,4 тисяч мотоциклів. Найбільш популярними виявилися моделі BMW (2,8 тис. проданих байків), Bajaj (2,4 тис.), Motoland (1,9 тис.), Harley-Davidson (1,2 тис.) та Racer (1,1 тис.). Усього ж у ДІБДР на обліку коштує понад 2 млн мотоциклів.

Порівняйте вартість поліса ОСАЦВ у різних страховиків

В експлуатації мотоциклів, з погляду страхових ризиків, є певна специфіка — частота наступу страхових подій низька, але якщо страховий випадок настав, то він дуже серйозний. Виплата постраждалим від дій мотоцикліста може бути досить суттєвою, але вона не така велика, як сума шкоди, яку завдає самому водію мотоцикла. В аварії травми отримує мотоцикліст, пошкодження - його транспорт і все, що в момент аварії може бути за нього (екіпірування, гаджети, гарнітура до них та інше майно). З настанням весни аварійність наростає та досягає піку в середині літа. Ми рекомендуємо мотоциклістам не забувати про те, що їх транспорт набагато легковажний за автомобіль і в порівнянні з водіями машин їм потрібно бути вдвічі акуратнішим, а також неухильно дотримуватися сезонності і не виїжджати на дорогу в дні, коли метеоумови цього не дозволяють. Дотримання дистанції та швидкісного режиму також є важливою складовою безпеки на дорозі», — каже директор департаменту андеррайтингу та управління продуктами страхової компанії « Мрія» Андрієнко Олег Іванович .

Предыдущая статья
Следущая статья
Вернуться к списку статей