Як лiкувати алкоголiзм?

Алкоголік у сім'ї – справжня трагедія. Людина повільно вбиває себе, а близькі перебувають у постійному страху. Тому постає питання, як позбавити від алкогольної залежності близької людини. Чи можна це зробити у домашніх умовах? Відповіді на ці питання залежать від мотивації хворого та ступеня тяжкості хвороби.

 *** Алкоголізм – прогресуюча патологія, що характеризується неконтрольованою тягою до спиртних напоїв.

Щоб позбавити людину алкоголізму, треба розібратися в причинах розвитку хвороби. Якщо не усунути фактори, що провокують, — конфлікти, внутрішні переживання, то лікування буде марним. Людина буде зриватися при найменшому стресі, знаходити нові приводи та виправдання для вживання алкоголю.

Чому люди стають алкоголіками, розповість Старожукова Інна, психолог.
- Спадковий фактор. У сім'ях людей, які питають, часто діти починають вживати алкоголь ще в підлітковому віці. У жінок, які пили спиртне під час вагітності, діти народжуються вже із вродженою залежністю.
- генетичні порушення. У разі порушення деяких фрагментів ДНК зростає ризик розвитку швидкої залежності від алкоголю.
- побутові, фінансові, сімейні проблеми, невдачі на роботі.
- Сильне психоемоційне потрясіння – втрата дитини, розлучення, зрада.
- Нудьга, відсутність хобі, багато вільного часу.
- Особисті якості: надмірна емоційність, комплекси, дитячі травми, депресивні розлади.

Часто людина сама не може пояснити, чому її так тягне до алкоголю. Щоб виявити та усунути причини розвитку алкогольної залежності, потрібна допомога психолога чи психотерапевта. Але багато людей не поспішають звертатися до лікарів, які постійно перебувають у пошуку відповідей, як вилікуватися від алкоголізму самому. Все це призводить до погіршення проблеми.
 Доречи, пропонуємо цікаві поради - Як виглядати стильно та модно жінці без особливих витрат? А також, Як вийти заміж швидко та вдало?

Коли час починати лікуватися? Радить Ігорь Немировський, лікар.
Алкоголізм розвивається поступово, непомітно для самої людини та близьких людей. Спиртні напої впливають на мозок. Розвивається залежність. Організм вбудовує етанол у процеси метаболізму. Хвороба переходить на другу стадію, на якій з'являються похмільний синдром та абстиненція. Основна ознака адикції - зростаюча потреба в алкоголі. Неконтрольоване бажання випити з'являється при найменшому стресі через неприємності в сім'ї або на роботі.

У цей момент потрібно розпочинати лікування. Залежність прогресує. Нижче описано стадії алкоголізму. Якщо ви бачите схожість, варто звернутися за допомогою

Перший. Постійний пошук приводу випити. Людині складно контролювати кількість випитого алкоголю. Період протверезіння супроводжується провалами в пам'яті. Розвивається синдром Завілянського - хворий може бути в стані апатії, але при згадці алкоголю виявляє зацікавленість. Цей етап може тривати кілька років. Але у підлітків та людей похилого віку хвороба переходить на другу стадію через 1-2 роки.

Друга. Основна ознака - відсутність блювотного рефлексу при вживанні алкоголю у великій кількості. Поява цього симптому свідчить про розвиток толерантності до етанолу. Виникають запої, періоди тверезості скорочуються. Спостерігається сильна абстиненція, впоратися з якою допомагають лише нові дози алкоголю. Порушуються функції нервової системи та внутрішніх органів. Змінюються особисті якості хворого — він стає замкнутим, агресивним, вульгарно і не смішно жартує.

Третя. Запої можуть тривати кілька тижнів та місяців. Відбувається повна деградація особистості, розвиваються тяжкі, часто незворотні, ускладнення. На цій стадії виявляються симптоми делірію або білої гарячки. Психоз проявляється безсонням, відсутністю апетиту, тремором, з'являються галюцинації, панічні атаки.

Не відкладайте та почніть лікування.
Якщо розпочати терапію на початкових етапах розвитку хвороби, можна повністю відновити психічне та фізичне здоров'я, уникнути ускладнень.

Без лікування залежність від алкоголю призводить до розвитку небезпечних психічних та соматичних порушень. Від етанолу страждає головний мозок, печінка, органи шлунково-кишкового тракту. У алкоголіків часто діагностують цироз, панкреатит, гастрит, виразкову хворобу, гіпертонію. Хворі психічно деградують, погіршується інтелект та когнітивні функції.

За даними ВООЗ, щороку від алкоголю помирає 2,5 млн людей. Поширені причини смерті – ниркова, серцева, печінкова недостатність, гіпертонічний криз, інфаркт чи інсульт.
Предыдущая статья
Следущая статья
Вернуться к списку статей