Як перемогти переговори?
Все наше життя це суцiльнi переговори. Чоловiк сперечаiться з дружиною, що краще дивитись по телевiзору - баскетбол,P чи мексиканський серiал.
Якi часом це жаркi переговори! Або двi подруги вирiшують, у який бутiк iм краще зазирнути сьогоднi. f це також переговори. Покупець торгуiться з продавцем - а це зовсiм зразок дiлових переговорiв у повсякденному життi.
Умiння вести переговори стане у нагодi завжди i скрiзь. Тому хочу подiлитися з Вами деякими секретами такого вмiння. Дiючий бiзнес - це товар, але товар специфiчний, тому в переговорах з потенцiйними покупцями важливо враховувати певнi тонкощi, тому ми пропонуiмо вам, онлайн тренiнги з продажу, умiння вести переговори, для вашого бiзнесу.
Для початку, перерахую помилки, якi можуть зiрвати переговори:
1. Часто вони зриваються через елементарне- невмiння слухати. Деколи, не тiльки ми неправильно розумiiмо партнера, а й вiн неправильно розумii нас.
2. Дуже багато страждають однiiю i тiiю ж хворобою: нечiтко висловлюють своi думки.
3. Негнучке мислення. Той, хто упираiться та наполягаi на одному-iдиному способi вирiшення проблеми, нiколи переговорiв не виграi.
4. Важливо не лише те, що ми говоримо, а й як ми це говоримо. Пiд час переговорiв важливо спостерiгати спiврозмовника, його жестами. Часто жести бувають набагато виразнiшими за слова, але багато хто на це не звертаi уваги. Хоча, ми ще пропонуiмо, онлайн тренiнг В2В в Украiнi, i як правильно вести переговори.
А тепер переходжу безпосередньо до порад про те, як вести себе при переговорах i що може вплинути на iхнiй сприятливий для Вас результат:
1. Дуже багато залежить вiд обстановки та обставин, за яких вiдбуватимуться переговори. Часто спрацьовуi таке правило: хто призначаi мiсце, той переговори i виграi.
2. Найменш приiмна частина будь-яких переговорiв - заперечення. Про них чомусь вважають за краще не думати. А дарма! Вiдповiдi на заперечення - "слизький" момент у будь-якiй бесiдi. Намагайтеся заздалегiдь продумати всi можливi зауваження i бути «у всеозброiннi», коли опонент поставить неприiмне питання. А також можна попередити заперечення, наприклад - A люди, якi стверджують, що у нас погана продукцiя, але не всiм вiдомо ...».
3. Вчiться витримцi та вмiнню вiдбивати атаки! Без цього ви не зможете вiдстояти свою позицiю на переговорах. Пам'ятайте: надто багато емоцiй - це вже не переговори, а суперечка ринкових торговцiв.
4. Пам'ятаiте знамените висловлювання - «хто володii iнформацiiю, той володii свiтом»? Так от поiнформованiсть - це завжди сила. Напевно, ви знаiте не все, але те, що вам вiдомо, треба використовувати з максимальною ефективнiстю!
5. Ще fгор Немировський говорив: «Секрет бути нудним у тому, щоб розповiдати все». Вмiйте вчасно сказати собi "стоп!", Не видавайте вiдразу всю iнформацiю.
6. Вчiться ставити себе на мiсце спiврозмовника. Так Ви зможете краще його зрозумiти. Як би Ви самi вiдреагували на те чи iнше питання? Щоб сказали у вiдповiдь?
7. При викладаннi Вашоi пропозицii пам'ятайте: у Вас не так багато часу. Активна увага людини слабшаi вже через 5-10 хвилин. Якщо Ви вiдразу не зацiкавите спiврозмовника, його увага до предмета розмови рiзко впаде. fнформацiя маi бути простою i доступною для розумiння.
8. Технiка «питання проти питання». У деяких випадках можна вiдповiдати на запитання. А iнодi спрацьовуi просте прохання повторити питання. Опонент може розгубитись i не зумiти чiтко сформулювати суть.
Тут, звичайно, перерахованi не всi особливостi, а найголовнiшi. Але знаючи i цi правила, Ви зможете вже набагато легше орiiнтуватися в переговорах.
Предыдущая статья
Следущая статья