Як самостiйно кинути палити
Тютюнопаління – проблема, що охопила всю земну кулю. Найбільше осіб, які страждають залежністю і потребують лікування зі зняттям нікотинової ломки, перебуває в
Україні інших країнах колишнього СРСР. Статистичні дані, проведені різними методами, дають підстави вважати, що з чоловічого населення старше 1
6 років курців близько 60%. Кількість жінок, які страждають на цю ваду, також неухильно зростає. На превеликий жаль, ця проблема стосується також дітей та підлітків.
В інших країнах, особливо Північної Америки, Австралії спостерігається стійке зниження виробництва та споживання тютюнової продукції. Цього результату вдалося досягти завдяки широкій антитютюновій компанії та встановлення високої ціни на цигарки.
Чому хворі на тютюнопаління не можуть позбутися проблеми самостійно
?
Куріння починається як «балівство», наслідування інших людей, героям фільмів, як самоствердження і т.д. Через деякий час курець зауважує, що тютюнопаління став звичкою, а ще через певний проміжок часу – потребою. Кількість викурених сигарет зростає. Тривале перебування без чергової порції диму та нікотину викликає неприємні відчуття в організмі – нікотинову ламку. Вона знімається лише черговою викуреною цигаркою. У людини, що курить, формується психічна і фізична залежності.
Пропонуємо вам дізнатись, про як правильно схуднути без шкоди здоров'ю
? Та Як самостійно кинути палити
? І Як правильно схуднути
?
Механізм уподобання заснований на:
- Звички отримувати задоволення, розслаблення, аж до легкої ейфорії. Часто сам процес куріння супроводжується приємною бесідою, зустріччю, перервою в роботі, чашкою ароматного чаю або кавою.
- впровадження нікотину в метаболізм організму. Ця речовина починає замінювати природні медіатори (передавачі імпульсів по волокнах нервової тканини). Тому без надходження звичної порції диму хворий відчуває психофізичний дискомфорт – тютюнову абстиненцію.
Нікотинова ломка: симптоми, скарги, прояви
При спробі відмовитися від тютюнопаління у пацієнта протягом кількох діб формуються та наростають різноманітні прояви хворобливого стану. Триматися вони можуть від 48-72 годин до 2-3 тижнів і навіть більше. Чим триваліший стаж і кількість сигарет, що викурюються, тим сильніше абстинентні явища. Іноді бажання закурити стає нестерпним і спроба кинути куріння припиняється.
Скасування тютюнопаління супроводжується:
- підвищеною нервозністю, відчуттям тривоги, безпричинними емоційними спалахами агресивного характеру.
- ослабленням пам'яті, безсоння.
- Втратою апетиту, рідше – невгамовним бажанням є.
- Кишковими проблемами – періодичними проносами, що змінюються запорами у поєднанні з болючими спазмами;
- різким коливанням артеріального тиску з головними болями, різними видами аритмій.
- ознобом, нападами жару, періодичним підвищеним потовиділенням, стрибками температури.
- Тремтінням у тілі, судорожними посмикуваннями м'язів пальців рук, обличчя, порушеннями дихання.
Як полегшити нікотинову ломку
?
Тяжкість всіх майбутніх складнощів при спробі позбутися згубної вади значною мірою залежить від налаштованості пацієнта. Бажання кинути палити слід поєднувати зі зміною всього стилю свого життя. До цього необхідно підготуватися та буквально розписати свій режим погодинно. Лякати шкодою тютюнового диму клієнта ніхто не буде. Кожна пачка цигарок несе інформацію про негативні наслідки тютюнопаління
, говорить Немировський Ігор, психолог
.
Як зняти нікотинову ломку:
- Активний відпочинок – клініка, яку очолює Старожукова Інна,
Для успіху відмови від куріння слід на 2-3 тижні позбутися звичного стереотипу життя та провести дні в активному відпочинку. Для цих цілей найкраще підійде подорож, гірський похід, ходьба лісом, велотуризм, проходження лижних маршрутів. Природні ендорфіни, що виділяються при цьому, значно згладять збій метаболічних процесів, заснованих на припиненні надходження зовнішнього нікотину. Час нормалізації вмісту медіаторів нервової системи зменшиться у 2-3 рази.
- Налаштуватися на успіх. Особова мотивація допомагає на рефлекторному рівні зняти негативні відчуття і швидко від них піти.
- Декілька разів на день робити дихальну гімнастику, відвідувати лазню, ходити на масаж, приймати заспокійливі настої (пустирник, м'ята, меліса, валеріана).
Якщо самостійні спроби все ж таки не принесли очікуваного результату, слід звернутися до нарколога.
Предыдущая статья
Следущая статья