Як вибрати фарбу для волосся?

За даними світової статистики, кожна друга жінка регулярно користується фарбою для волосся. Причому 7 із 10 роблять це не в салоні, а вдома. Фарбування волосся вдома користується великою популярністю, і не дарма. Правильний підбір фарби та дотримання інструкції допомагають покращити зовнішній вигляд та буквально додати нових фарб до зовнішності. Але якщо вибрати склад неправильно, то замість нового відтінку та блискучого волосся можна залишитися із незадовільним результатом. Яку фарбу для волосся краще вибрати? Розберемо основні моменти.

З аміаком чи без? Розповість Наталія Дегтярьова, психолог.
Основна відмінність фарб для волосся – у складі. Саме від інгредієнтів залежатиме, наскільки стійким і яскравим виявиться відтінок, як він зможе вплинути на вихідний колір і в якому стані після фарби буде волосся. Основний компонент, на який треба звертати увагу, — це аміак.

Аміак – ammonia – легко розчинний у воді газ із характерним запахом. При розчиненні він утворює гідроксид амонію, ammonium hydroxide. Тому у складі можна зустріти як амоній, так і аміак або його гідроксид.

У фарбах для волосся аміак відповідає за створення лужного середовища, його Ph набагато вище за Рн шкіри — цілих 11,5. Завдяки такому лужному середовищу волосся набухає, і при цьому лусочки його кутикули – зовнішнього рогового шару – розкриваються. У цей відкритий простір потрапляє колірний пігмент, забезпечуючи стійке фарбування та яскраві насичені кольори.

Фарби для волосся з аміаком зазвичай довше тримаються на волоссі, добре зафарбовують сивину, а ось інше можна віднести вже не до плюсів, а до мінусів.
Ми хочемо запропонувати для Вас, онлайн корпоративний тренінг з логістики, від Ярослава Степченкова, практика.

Факт!
Аміак відноситься до токсичних елементів, які проникають через пори шкіри та волосся всередину організму. У Великій Британії був описаний випадок коми через фарбу для волосся у дівчини з невиявленою алергією на аміак. Тому обов'язково треба перед фарбуванням проводити тест на ділянці шкіри - краще на згині ліктя.

Але це не всі мінуси. Волосся з «скуйовдженими» лусочками і наповненням фарбою зсередини змінюють структуру. Крім того, через усунення природного кислотно-лужного балансу ушкоджуються сальні залози на шкірному покриві голови. Все це призводить до сухості, ламкості волосся.

Крім таких наслідків, які посилюються з кожним фарбуванням, є ще одне: аміак впливає на меланін, що відповідає за натуральний колір волосся. Вихідний колір змінюється, і при кожному наступному фарбуванні трохи змінюється відтінок - навіть при застосуванні однієї і тієї ж фарби для волосся.

Загалом недоліків у аміачних фарб більше, ніж переваг.
Предыдущая статья
Следущая статья




Вернуться к списку статей