Як виховують дiтей вiдомi педiатри?

Бажаєте дізнатися, як виховувати дітей? Перечитайте дитячі книжки. Наприклад, про пригоди Мауглі.

Автор "Книги джунглів" приділив питанню виховання величезну увагу: традиційному від ведмедя Балу, новаторському від пантери Багіри, марно-експериментальному від мавп. Всі звірі намагалися по-своєму виховувати Мауглі, але об'єднувала їхню любов до маленького людського дитинча. Загалом усе як у людей.

Цікаво, що серед вихователів хлопчика не було лікарів, але дитина виросла здоровою і фізично, і психічно. А як справи з вихованням у сім'ях лікарів? Вони вже напевно знають, як навчити ковтати таблетки, чи потрібні дитині щеплення, і як швидко вирішуються проблеми зі сном і гаджетами.

Педагогічні закони джунглів.
Мауглі не знав, що вовча зграя не місце для дитини, тому слухався своїх вихователів як батьків. А яке було головне завдання у зграї? Безпека. Тому малюки у зграї йшли туди, куди їх вели розумні дорослі, а не навпаки.

Семюел Смайлс, шотландський філософ, так і написав в одній зі своїх морально-філософських книг, що найкраща школа дисципліни – сім'я. У сім'ї дитина отримує перші навички спілкування з дорослим світом, тому завдання батьків — переконати дітей у тому, що виконання головних вимог старших є обов'язковим і для безпеки, і для здоров'я, і для успішного розвитку. Основних вимог небагато.

  - Про користь заборони: "ні" - завжди "ні". Коли мама-тато кажуть, що грати зі сірниками чи гострими предметами не можна, то це означає «ні» завжди: і сьогодні, і завтра, і за три дні.
  - Про марність істерик. Дитині потрібно зрозуміло пояснити, що її крики і сльози не можуть вплинути на вирішення питання. Інакше він відразу зрозуміє, що його незадоволений крик легко змінить навколишній світ і перетворить «ні» на "так".
  - Про користь єдності. Батьки пояснюють, що вимоги є єдиними з боку всіх дорослих для всіх дітей. Тоді дитина розуміє, що заборони чи дозволи у всіх однакові.

Непомітне виховання.
Несправедливо призабутий педагог-новатор Антон Макаренко писав про те, що виховання дітей відбувається "у кожну мить вашого життя, навіть тоді, коли вас немає вдома".
Пропонуємо для вас, онлайн корпоративний тренінг з продажу, а тако відео тренінг активні продажи, нові скрипти, нові можливості.

Справді, щоб виховати гармонійну та щасливу особистість, не обов'язково вивчати сотні книг із виховання. Вони не спрацюють, якщо батьки вимагають від дитини одне, а самі роблять зовсім інакше. Особистий приклад дієвіший від будь-якої великої істини. Батько, що курить, не зможе пояснити синові або дочці, що це шкідливо для здоров'я. Діти копіюють ті ідеали та принципи, які батьки самі сповідують і сьогодні, і вчора, і завтра. Складно не забувати про це, але інакше не виховати хорошу людину.

Англійці кажуть: "Не виховуйте дітей, однак вони будуть схожі на вас. Виховуйте себе".

Головний лікарський закон "не нашкодь" діє у будь-якій родині. Сім'я має стати для дитини тим місцем, де йому тепло і затишно, де його поважають і з ним зважають, де дбайливе ставлення до будь-якого члена сім'ї закладено спочатку. Інакше все розвалиться.
Предыдущая статья
Следущая статья




Вернуться к списку статей