Як зняти житло в Харкові нічим не ризикуючи?

Багато з нас рано чи пізно стикаються з проблемою пошуку житла в оренду для себе або своїх друзів і родичів. Багато хто чув про часті обмани в цьому середовищі, але які способи обману і шахрайства існують на ринку оренди і як з ними слід боротися? На всі ці питання спробуємо відповісти в даній статті.

1. Найпопулярніший і поширений спосіб обману при оренді житла - це перездача чужої квартири в суборенду

Одна людина знімає хорошу квартиру на місяць або два, наприклад, за 3000 грн в місяць і, видаючи цю квартиру за свою, перездає її декільком людям за низькою ціною, скажімо, за 1500 грн. Бере зі всіх оплату за два місяці - перший і останній місяць і ... зникає. Щасливі квартиронаймачі в результаті потрапляють на справжнього господаря квартири, який і гадки нічого про них не чув. Таким чином шахраї люблять перездавати подобові квартири, вони, як правило, в дуже хорошому стані і їх завжди без проблем можна зняти на короткий термін.

Захиститися від цього можна тільки одним способом - перед тим як підписувати договір оренди або віддавати гроші в рахунок орендної плати необхідно перевірити оригінали правовстановлюючих документів на квартиру, що здається в оренду квартиру і документи що засвідчують особу того хто цю квартиру здає (адже шахрай може заволодіти цими документами). І навіть якщо перед Вам варто не справжній господар квартири, передчасні висновки робити не поспішайте, це може бути родич або друг господаря, в цьому випадку попросіть у нього нотаріальну довіреність на здачу квартири в оренду.

2. Другий за популярністю спосіб шахрайства - це робота в парі зі справжнім власником житла

Агент приводить Вас в квартиру, Вам все подобається, звичайним чином проходить операція, агент отримує свою винагороду, господар орендну плату за квартиру. Всі задоволені, все добре, але не так сталося як гадалося, через кілька днів до господаря квартири несподівано приїжджають родичі з Удмуртії яким ніде жити. Господар як чесна і порядна людина просить Вас звільнити займану жилплощу і повертає всі Ваші гроші. А ось «агентські» які Ви заплатили, агент не буде повертати, він не винен, що у господаря помінялися обставини, та й не факт що вийде додзвонитися до Вашого агента.

Уберегтися в даній ситуації можна досить простим способом - просто працювати з тим агентством нерухомості, яке добре зарекомендувало себе на ринку оренди в місті, або яке може надати Гарантію на свої послуги (офіційно закріплене зобов'язання агентства про безкоштовне переселення) і ні в якому разі не з агентствами одноденками і приватними маклерами.

3. Старий спосіб, за яким раніше працювало дуже багато шахрайських контор - Передоплата!

В даний час охочих розлучитися зі своїми «кровними» таким способом теж вистачає. Суть цього методу обману полягає в тому, що агентство нерухомості заманює потенційних квартиронаймачів дуже дешевими цінами на оренду. До речі, дешеві газети, які продаються біля входу в метро - найулюбленіша рекламний майданчик таких діячів. Ви бачите оголошення приблизно такого змісту - «Здам 1-кімн. квартиру в центрі Харкова з євроремонтом за 2500 грн. Є вся побутова техніка і меблі ... ».

Автор вірить в альтруїзм наших громадян, але за 2500 грн в Центрі? І це при тому, що на околицях нашого міста пристойну гостинку за цією ціною не завжди можна знайти. Загалом агентство пропонує Вам приїхати до них в офіс. Ви приїжджаєте, підписуєте нікого ні до чого не зобов'язуючий договір на надання послуг з надання інформації, платите їм за цю послугу 300-400 грн в якості передоплати і щасливий їдете за виданими Вам адресами. У підсумку ці квартири або не здаються або ніколи не здавалися.

Зараз на такий розлучення найчастіше трапляються приїжджі - ті хто не орієнтується за цінами на житло в Харкові, хоча і харків'яни ще не всі зняли «рожеві окуляри» і свято вірять в казки.

Для того щоб так безглуздо не попастися на шахраїв, просто ніколи не погоджуйтеся працювати з агентствами пропонують оплатити свої послуги по передоплаті. Пам'ятайте, що жодне серйозне і поважає агентство нерухомості так вже давно не працює!


Предыдущая статья
Следущая статья




Вернуться к списку статей